Psikolog Bilge Aygün
blgaygun@hotmail.com

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 1998 yılından bu yana çeşitli özel okullarda psikolojik danışmanlık biriminde psikolog olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Altis İletişim ve Genel Danışmanlık merkezinde 4 senedir psikolog olarak 2-12 yaş arası çocuklar ve aileleriyle çalışmaktadır. Alanla ilgili yaptığı çalışmalardan bazıları şu şekildedir:

  • 6. rehberlik sempozyumu “6-12 yaş çocuklarıyla sorun odaklı danışmanlıkta yaratıcı teknikler” sunum.
  • 8. rehberlik sempozyumu “Dikkat çalışma(sı) var!” sunum.
  • “Baba ve çocuk” konulu babalar için grup çalışması.
  • “Temel Alışkanlıklar” konulu anne baba eğitimi
  • “Dışavurumcu sanat yaklaşımıyla anne baba çocuk etkileşimi” outdoor eğitimi.

Okulöncesi ve ilköğretim çocuklarıyla öğrenme güçlüğü ve duygusal sorunlarda bireysel psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Okul başarısızlığının nedenleri, hiperaktivite veya dürtüsellik belirtileri, duygusal sorunlar yaşayan çocuğun takip edilmesi, ailelere danışmanlık ilgilendiği alanlardır.

Basılı Yayınlar

-Hadi bitanem, daha ödevlerin duruyor.

-İyi de anne, matematikten yine düşük not aldım. Galiba ben bu derste hiç başarılı olamayacağım. Yeni proje ödevim de çok zor, bunu da benim yerime sen yapar mısın? nolur?

-Bilmem ki yetiştirebilir miyiz? Bunları zamanında düşünmen gerekiyordu. Şu an biraz geç değil mi? Hem bak, yatma vaktin geldi de geçti, sende tık yok. Doğru yatağa! Yarın sabah uyanmakta yine zorlanacaksın.

Hemen her evde bu şekilde uzayıp giden cümleler, çocuklarının rollerini üstlenerek onları yanlış yönlendiren ebeveynlerve yapabileceklerinin farkına varamayan çocuklar.

Topluma canlılık vermesini beklediğimiz çocuklarımız niçin daha hayatın başında merakları körelmiş, hevesleri tükenmiş haldeler?

Günümüzde teknolojik imkanların da artmasıyla çocukların yapacakları işe odaklanmalarını, belirledikleri hedefe ulaşmak için sarf edecekleri enerjiyi doğru biçimde kullanmalarını sekteye uğratacak pek çok uyaran var. Anne babalar, bütün bu kargaşanın içinde çocuklarını doğru yönlendirmek ve hedeflerine koşar adım gitmelerini sağlamak için neler yapabileceklerini soruyorlar. 

Psikolog Bilge Akgül, çocuklarında motivasyon sıkıntısı çeken ebeveynlere "Atom Karınca Çocuklar" la rehberlik ediyor. Kitapta teknik bilgilerin yanında olumlu sonuçlar veren etkinlikler, istenilen davranışa götüren davranış tabloları, resimlerle zenginleşen anlatım, çocuklara dönük hedef belirleme planı ve anne babalara özel notlar yer alıyor. Motivasyonu artan çocuklar, rahatlayan anne babalar için "Atom Karınca Çocuklar".

İletişim Bilgileri:

 

Altis İletişim ve Genel Danışmanlık

Tel: 0 216 368 90 01

 

 

 

 
Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük