Aile Hayatınız

 

Eğer hiç çocuğunuz yoksa, bir bebeği hayatınıza minimal değişimle dahil edebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu çok nadiren olur. Yeni bir bebek günde 24 saatlik bir bağlılıktır ve en azından birkaç ay için, normal yaşam tarzınızın oldukça değişliğini fark edersiniz. Eğer ikiz veya üçüzünüz varsa, bu daha da belirgindir.

Eşinizle ilişkiniz de zor olacaktır. Mahremiyet ve dostluk için daha az vaktiniz olacaktır, durmak ve ortak sorumluluklarınızı biriktirmek gerektiğini hissedebilirsiniz. Çocuk bakımı genellikle kadının işi gibi görülse de, böyle olması için herhangi bir biyolojik neden yoktur. Ebeveynliği paylaşmak, sız ve eşiniz kadar çocuğunuza da faydalı olacaktır.

Bebeğinizi yetiştirirken ailenin diğer üyelerinin yardımını isteyebilirsiniz, özellikle de tek ebeveynseniz, veya her ikinizin de işe gitmesi gerekiyorsa. Alternatif olarak, bir dadı veya çocuk bakıcısı tutmaya ya da çocuğunuzu yuvaya veya kreşe göndermeye karar verebilirsiniz. Hangi kararı verirseniz verin, en önemlisi ileriyi planlamak ve zamanınızı organize etmektir. 1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük