Baba oldum

Günümüzde birçok geleneksel babalık kalıbının artık modası geçmiştir. Artık çocuğunun yanında olmak ve bakımını üstlenmek için zamanı ve eğilimi olmayan erkek, işi ne kadar yoğun olursa olsun, yetersiz bir baba olarak kabul edilmektedir. Diğer taraftan çocuk bakımıyla uğraşmanın kadınlaştırıcı bir yönü olduğu düşünülür ve birçok erkek bu durumdan rahatsız olabilir. Bazı babalar bu durumda hayal kırıklığına uğrayıp tasalanabilir. Erkekler kendilerini bir ikilemin ortasında hissedebilirler; annenin istediği Yeni Baba modeli, erkeği o güne dek alışmadığı bir rolle karşı karşıya bırakabilir. Önceleri, bebeğin anne veya baba olsun, ebeveynlerin sadece birinin desteğiyle sağlıklı bir şekilde gelişebileceğine inanılmaktaydı. Bazı çocukların babaları olmaksızın sağlıklı gelişebilmelerine rağmen, modern babaları uygun görevlerle cesaretlendirilmesi gerekmektedir.

Birçok yeni baba bebekleri için çok güçlü, hatta tutkuya varan duygular besler. Bazıları da alışmak için biraz zamana gereksinim duyar.
Her ne kadar erkekler aynı hormonlara sahip olmasalar da yeni babalar katılımcı bir ebeveyn olmayı her geçen gün daha çok benimsiyor.
Yeni anneler kadar büyük bir heyecanla bebeklerine ‘bağlanmayı’ dört gözle bekliyorlar. Yeni rolünüzde mutlu olmak için eşinizden destek alın. Bebeğinizle, ne kadar uzun zaman geçirirseniz, aranızdaki bağ da o kadar güçlü olacaktır.1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük