Çocuklar ve Evcil Hayvanlar


Evcil hayvanlar ve çocuklar hatırı sayılır bir ilişki paylaşırlar – bir çocuk ve özel oyun arkadaşı arasında gelişen bağda olağanüstü bir şey vardır. Arkadaşlığın yanında hayatlarını bir evcil hayvanla paylaşmanın çocuklar için birçok faydası vardır.

Evcil hayvanlar sorumluluğu öğretir

Çocuklar bir evcil hayvanın bakımına yardım ederek sorumluluğu öğrenirler. Yaşayan bir şeyin gereksinimlerini öğrenirler – yemek, su ve egzersiz gibi.

Balıklar çok iyi ilk evcil hayvanlardır çünkü çocuklara beslenmeleri konusunda aktif bir rol vermek kolaydır. Kedi ve köpek gibi daha fazla ilgi gerektiren evcil hayvanlar köpeği yürütme veya mama hazırlama gibi aktiviteleri yapmak için ebeveyn ve çocuğa ideal bir fırsat verir. 

Evcil hayvanlar çocuğun dostudur

Çocuklar bir arkadaşa, sırdaşa veya koruyucuya ihtiyaç duyduklarında evcil hayvanlara yönelirler. Aslında araştırmaların gösterdiğine göre evcil hayvanlar çocuğun hayatında ebeveynler, anane-dede, kardeşler, teyze ve amcalar, öğretmenler, en iyi arkadaşlar ve çocuk bakıcılarıyla benzer rol oynarlar. Evcil hayvanlar çocuğu eleştirmez, veya ona sinirlenmez, bu da kendine güveninin gelişmesine yardımcı olur. Çocuklar sıklıkla evcil hayvanlarına sırlarını ve özel düşüncelerini anlatır.123


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük