Bebeğinizin Bakımı

Yenidoğan bir bebekle baş başa kalınca ana babaların çoğu ne yapacaklarını şaşırır. Bebeği hemen emzirmek mi gerekir? Bebek ne kadar uyumak ve ne kadar beslenmelidir? Eğer süt emmezse ne yapmak gerekir?

Neyse ki, çocuk bakımı özel bir ustalık gerektirmez; bazı temel bilgiler, biraz anlayış ve çevrenizdekilerin önerilerini alma konusundaki istekliliğiniz fazlasıyla yeterlidir. Birkaç hafta içerisinde kendinize olan güveniniz ve tecrübeniz artar ve bebeğinizin altını değiştirmeyi, onu kucaklayıp rahatlatmayı ve beslemeyi en iyi şekilde öğrenmiş olursunuz. Bebeğinizin, bir şeye ihtiyaç duyduğunda sizinle bir şekilde iletişim kurmaya çalıştığını görürsünüz.

Büyüdükçe çocuğunuz giderek daha bağımsız olur. Dört yaşına geldiğinde kendi başına yemeğini yiyebilir, yıkanabilir ve üstünü değiştirebilir. Aynı zamanda, tercih ettiği yemekler ve giysiler konusunda inatçı davranabilir. Fiziksel ihtiyaçları artık çok fazla zamanınızı almaz. Bundan sonra, günlük bakımındaki rolünüz, güçlü ve sağlıklı kalması için besin ihtiyaçlarını karşılayıp hijyenine özen göstermekle sınırlı kalır.1


YORUMLAR
Kaynak niteligi tasiyacak tüm bu bilgiler için yürekten tesekkürler.

Ayse  | 11.6.2008 15:28:00   

Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük