Diş Hekimi-Ortodonti Uzmanı Dr.Hakan DÖNMEZ
hakandonmez@kucukinsan.com


Dr. HAKAN DÖNMEZ
 
1972 yılında Çankaya’da doğdu. İlköğrenimini Mersin Çankaya İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden, 2002 yılında aynı fakültenin Ortodonti Anabilim Dalı'nda Doktora programından mezun oldu.

Doktora Tezinin konusu “Nikel Titanyum esaslı genişletme aygıtlarının mikro yapısal ve mekanik özelliklerinin deneysel olarak incelenmesi”dir. Bilimsel çalışmaları ve yayınlanmış makaleleri mevcuttur. 2003 yılında muayenehane kuruluşunu başlattı. Türk Dişhekimleri Birliği, İstanbul Dişhekimleri Odası, Türk Ortodonti Derneği, Uluslararası Ortodonti Birliği, Amerikan Ortodonti Birliği, Genç Müteşebbisler Derneği (Junior Chamber International) üyesidir.

İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin kurucu üyesidir ve ilk dönem genel sekreterlik görevinde bulunmuştur. Birçok kez Amerika'daki ve İngiltere'deki üniversite bünyesindeki ve özel diş ve özellikle ortodonti kliniklerini ziyaret etmiştir. Yurt içindeki ve dışındaki mesleki bilimsel kurs ve seminerleri takip etmekte, her yıl Mayıs ayında Amerikan Ortodonti Birliği’nin düzenlediği büyük çaplı kongreye katılmakta ve değişik eyaletlerdeki klinikleri ziyaret etmektedir.

Aikido (Japon savunma sanatı) hocasıdır ve 2. Dan’dır. Hüsn-ü Hat (güzel yazı sanatı), Osmanlıca, Iaido (Japon kılıç sanatı), kuyumculuk, seramik ve dalgıçlık hobileridir. İngilizce, İspanyolca ve Japonca konuşmaktadır. Evlidir.

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük