Uzman Dr. Nezih Berksoy
uzman@kucukinsan.com

11 Mart 1962 de Konya'da doğdu. Babası, Konya'ya ilk röntgen cihazını getirdiği için "Aynalı doktor" diye meşhur olan Dahiliye uzmanı Dr. Celal Kutsi Berksoy' dur. Ortaokulu okuduğu, Konya Maarif Koleji'ni (Konya Anadolu Lisesi) yedincilikle, Ankara Fen Lisesi'ni kırkıncılıkla ve İstanbul Tıp Fakültesini (Çapa Tıp) yetmişincilikle kazandı. Buradan 1986'da Mezun oldu. Ağrı'nın Hamur ilçesinde 10 ay mecburi hizmet yapıp girdiği ilk imtihanla kazandığı Haseki Hastanesi Anestezi bölümünde ihtisasa başladı. 1992 şubat ayında uzman oldu.

Aynı hastanede 1 sene kadar uzmanlık yaptıktan sonra 3 Mart 1993'de Türkiye Hastanesinde göreve başladı. 1994-1997 seneleri arasında ameliyathane sorumlu hekimliği yaptı. 1995'de Post Operative Yoğun bakım ve uyanma odası (PACU) ünitesini kurdu. Halen aynı hastanede anestezi uzmanı olarak göreve devam etmektedir.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), Amerikan Anestezi Uzmanları Derneği (American Society of the Anesthesiologist, ASA) ve Amerikan Doğum Anestezisi ve Yenidoğan Bilimi Derneği'ne (Society of Obstetric Anesthesia and Perinatology, SOAP) üyedir.

2004 yılındaki Paris'teki 13.Dünya Anestezi Kongresi'ne (WCA 2004) bölgesel anestezi ile bel fıtığı ameliyatları ile ilgili beş tebliğ götürdü.

2007 yılında; halka yönelik ilk ağrısız doğum kitabı olan "AĞRISIZ DOĞUM MUTLULUĞU"  basıldı. Normal doğum ve sezaryen anestezisi ile ilgili ayrıntılı bilgi verilen bu kitapta, bu yöntemle doğum yapan annelerin doğum öyküleri de bulunmakta.

Dr.Berksoy evli ve iki çocuk babasıdır.

DOĞUMUNUZU YAŞAYIN AMA SANCISINI ASLA!

Her anne adayı, doğumunu korku ve endişeden uzak, acısız, ağrısız yaşayabilir, yavrusunun dünyaya gelişini coşkulu bir şölene çevirebilir, son derece mutlu, rahat ve kolay bir normal doğum yapabilir veya sezaryen olurken bebeği kucağında, aile fotoğrafı çektirebilir. İşte bu kitap, bunun nasıl gerçekleşebileceğini anlatıyor. 
 
Bu güzelliği bizzat yaşayanların kendi ağzından...
Ağrısız doğum keyfini yaşayan anneler; hissettiklerini, duygu ve düşüncelerini sizlerle paylaşıyorlar

Ağrısız doğum yapanlar diyor ki:
Bebeğinizin dünyaya gelişini görmek,
Onun ilk ağlayışını duymak,
Ona dokunmak, onun sıcaklığını hissetmek,
Onu ilk öpenin siz olduğunuzu bilmek,
Bütün bunlar bir anne için mutlaka yaşanması gereken duygular!
 

Yazarı : Dr. Nezih Berksoy 
 

 

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük