Uzm. Diyetisyen İpek Ağaca Özger
diyetisyen.ipek@gmail.com

 www.ipekagaca.com  ,  www.kisiyeozeldiyet.com

 

Liseden mezun olduğum 2002 senesinde ilk ve tek tercihim olan Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde üniversite eğitimime başladım. 2007 yılında 5 yıllık lisans eğitimimi tamamlayarak İstanbul’daki çalışma hayatıma başladım.

Yükseklisans eğitimime Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde devam ettim. ‘Obez Bireylerde Duygu değişiklikleri ve Yeme Eğilimi İlişkisi’ konulu yükseklisans tezimi hazırlayarak mezun oldum ;‘Uzman Diyetisyen’ ünvanını kullanmaya hak kazandım.

‘Beslenme Davranış Bozuklukları ve Diyet Tedavisi’ konulu lisans bitirme seminerim ve ‘Bitkisel steroller hakkında diyetisyenler ve kardiyologların bilgilerinin değerlendirilmesi ve görüşlerinin alınması’ konulu lisans bitirme tezim bulunmaktadır.

2007 tarihinde mezun olduktan sonra Diyetistanbul Beslenme Danışmanlık bünyesinde yayıncılık üzerine çok çeşitli çalışmalar yaptım. Kişilere ve kurumlara sağlıklı beslenme danışmanlığı, kreş ve huzurevlerine menü planlama, firmalara özel boşür ve içerik hazırlama gibi uzman danışmanlığı da yaptım.

2008 senesi itibariyle Memorial Okmeydanı Hastanesi’nde ve Etiler Memorial Polikliniği’nde poliklinik diyetisyeni ve klinik diyetisyeni olarak çalıştım. 

2010 senesinde Dora Hastanesinde Beslenme ve Diyet polikliniğini kurarak kurucu Diyetisyen olarak poliklinik ve klinik üzerine çalışmalarıma devam ettim. Temmuz 2010’da hastanedeki çalışmalarıma son verdim. Mart ayına kadar Fulya’da Femina’da ofisimde çalışmalarıma devam ettim.

Şuanda; 1 Mart 2011 itibariyle hizmet vermekte olan Esteworld Plastik Cerrahi Hastanesinde çalışmalarımı sürdürüyor, danışanlarımı takip ediyorum.  Kişiye özel diyet programı planlayarak kişilerde sağlıklı beslenmenin alışkanlık haline gelmesini amaçlıyorum.

Kişiye özel beslenme programı ile sağlıklı ve kalıcı şekilde kilo vermek, kilo almak, kilo kontrolünü sağlamak, sağlıklı beslenme danışmanlığı, gebelik ve emziklilik dönemine özgü beslenme, hastalıklara yönelik beslenme tedavisi, çocuk ve ergen beslenmesi, vb. üzerine çalışmalarıma devam ediyorum. Firmalara broşür ve web sitesi içeriği hazırlama üzerine danışmanlık; kreş, işyeri gibi çeşitli kurumlara menü planlama danışmanlığı vermekteyim.

Yazı yazmaktan keyif alıyorum. Pek çok basın yayın organında düzenli olarak yazılarım yayınlanmış, hala yayınlanmaktadır. Ayrıca daha pek çok gazete, dergi ve pek çok web siteye beslenme ile ilgili düzenli olarak yazılar yazmaktayım.

Halka açık çok çeşitli fuar ve sempozyumlara katıldım ve halka beslenme ile ilgili çok çeşitli konularda sunumlar ve konferanslar yaptım.

Ayrıca pek çok TV kanalında sağlık, vb. programlara ve haber bültenlerine uzman konuk olarak destek vermekteyim.

Beslenme ve Diyet konulu sempozyum, fuar, kurs, kongre, vb. mesleki toplantılara sıklıkla katılıyor, bu sayede yenilikleri takip etme şansını yakalıyorum.

Mesleğim benim için adeta bir hobi gibi. Mesleğimi çok severek yapıyorum. Amacım kişilerde sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirmek ve aslında bunun çok kolay ve bir o kadar keyifli olduğunu göstermek. 

Sağlıklı ve Formda bir yaşam için Sağlıklı Beslenin!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük