Yeni Doğan Bebeğinizi Kucağınıza Alırken Dikkat Edin!

Yeni doğan bebeklerin ve küçük çocukların kas yapıları tam anlamıyla gelişmemiştir ve kaslarını kontrol edemezler. Onlara sarıldığınızda veya kucağınıza aldığınızda mutlaka bir eliniz başının arkasında olsun. Onları asla, ama asla kollarından havaya kaldırmayın. Kollarındaki eklemleri yerinden çıkararak canlarını yakabilirsiniz.

Yeni doğan bir bebeği kucağınıza aldığınızda ya beşikte yatarmış gibi kucağınıza yatırın ya da başı omzunuza gelecek şekilde göğsünüze alın. Bir elinizi mutlaka bebeğin başının arkasında tutmayı unutmayın çünkü eğer desteklemezseniz başı geriye düşebilir.

Yeni doğan bebekleri tek elinizle kucağınıza almaya çalışmayın. Daha büyük bebeklerde uygulayabilirsiniz fakat yeni doğan bebekler çok hareketli ve oynaktır ve tek elinizle doğru şekilde tutamayabilirsiniz.

Başını vurmak denilen şeye çok dikkat edin. Bebekler boyun kaslarının kontrolünü sağlamaya başladıklarında etrafa bakmaya ve bu kaslarını kullanmaya çalışırlar. Ardından birdenbire bu kaslar yorulur ve bebeğinizin o şirin kafası size yönelen bir rokete dönüşür ve başınıza son süratle çarpar. Böyle bir çarpışma hem sizin hem bebeğinizin canını yakar. Bebeğinizin kafasına dikkat edin ve kontrolden çıkmaya başladığında müdahale etmek için hazırlıklı olun.1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük