Hastaneye yatış
Hastaneye ulaştığınızda, hastane girişinden doğum servisine gitmek için tekerlekli iskemleye oturtulursunuz. Eğer doğumunuz ilerlemişse, tekerlekli iskemleyi kullanmalısınız, değilse, kendiniz rahatça yürüyebilirsiniz.
Doğumun nasıl yürümesini istediğinize göre doğum planınızı çizmiş olmalı, ebe veya doktorunuzla karşılaştığınızda onlarla üzerinden geçmek için bir kopyasını bulundurmalısınız. Onlar da birtakım kontroller yapıp doğumunuz hakkında bazı sorular soracaklardır Herhangi bir işlemden memnun değilseniz, eğer teçhizat, ışıklar, iğneler sizi korkutuyorsa veya ekipten birine kızdıysanız, zamanında hareket edin. Korku ve endişelerinizin artıp büyümesine zaman tanımayın. Eğer kendinizi hakkınızı savunacak kadar güçlü hissetmiyorsanız, eşiniz duygularınızı dile getirebilir.
Hastaneye ulaştığınızda, ebe sizi doğum için hazırlayacaktır. Yapılması gereken bazı rutin muayeneler vardır.
  • Notlarınızı incelerken, ebe size doğumun gidişatı hakkında sorular soracaktır: suların gelip gelmediği, kasılmaların ne sıklıkta olduğu gibi.
  • Daha sonra muayene edileceksiniz; ebe bebeğin pozisyonunu hissetmek için karın muayenesi yapacak; bebeğin kalp seslerini dinleyecek, kan basıncı, nabız ve ateşinizi ölçecek ve serviksin ne kadar açıldığını görmek için dahili muayene yapacaktır.
  • Protein ve şeker aranması için idrar tahlili yapılacaktır.
  • En son ne zaman bağırsak hareketi olduğu sorulacak ve siz istemedikçe lavman veya fitil verilmeyecektir.
  • Daha sonra bir duş veya banyo alarak odanıza alınacaksınız. Eğer herhangi bir sorunuz veya ekiple paylaşmak istediğiniz duygularınız varsa, onlara bazı isteklerinizi hatırlatmanın tam sırasıdır.
1


Article Düzenle

Yorum Ekle

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük