Psikolog Ceren Akboyar
uzman@kucukinsan.com

1980 yılında Bursa’ da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa’ da tamamladıktan sonra lise yıllarımdan beri ilgi alanım olan ve vaktimi yoğun bir şekilde ayırdığım psikoloji alanında eğitim almaya karar verdim. Bir eğitimci olan annemin her zaman söylediği gibi “hobimi mesleğe çevirerek bir ömür keyifle çalışmayı” kendime düsdur edindim. 2005 yılında bu amacımı elde etmiş olarak Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü başarıyla tamamlayıp memleketim olan Bursa’ya geri döndüm. Mesleğimi ilk olarak Nuc-On Nucleer Tıp Merkezi’nde yapmaya başladım. Burada özellikle hastanenin hasta portföyü açısından kronik hastalıklara sahip hastalarla ve kilo kontrolü hakkında çalıştım. 2006-2007 yılları arasında Bursa Özel Gelişim Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışında kurum psikoloğu ve yönetici olarak görev aldım. 2007-2008 yıllarında Bursa Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli öğrencilerimle ve aileleriyle çalışma imkanı buldum.

 Bu merkezde öğrencilerimle kendini kabul, özgüven, dikkat eksikliği, hiperaktivite, öfke kontrolü, sosyalleşme becerileri, iletişim becerileri gibi konularda; aileleriyle ise aile görüşmeleri, engelli ailesi olmak, depresyon, öfke kontrolü gibi konularda çalıştım. Aynı dönemde Osmangazi Tıp Merkezi’nde danışan görmeye devam ettim. 2007 yılında atamam çıkması sebebiyle Bursa Prof. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde kurum psikoloğu olarak göreve başladım. Burada hastalarla kronik rahatsızlıklarda yaşanan psikolojik durumlar, depresyon, kaygı bozuklukları, hasta psikolojisi, panik atak vb. konularda çalıştık. Hastane çalışanlarına psikolojik destek sağlamanın yanı sıra çeşitli eğitimler ve seminerler verme imkanı da buldum. Bunlar arasında depresyon, empati, iletişim, hasta hakları, öfke kontrolü hakkında olanlar sıralanabilir. Burada bir yılımı doldurduktan sonra özel sektörde çalışmak istemem sebebiyle hastaneden ayrıldım.2009 yılında halen devam etmekte olduğum Uzman Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni açtım ve meslek hayatımı burada sürdürmekteyim.

2009 yılı içerisinde Hipnoz ile tanıştım ve eğitimi tamamlayarak Mind Training İnstitute MTI Hipnosis Sertifikamı almaya hak kazandım. Hipnoz konusunda her geçen gün bilgi dağarcığıma yeni bilgiler ve deneyimler ekleyerek ilerlemekteyim. Aynı yıl WİSC-R Zeka Testi Sertifikamı da almış bulunmaktayım.

Psikolojiyle lisenin ilk yıllarında tanıştığımdan beri bu konuda hiç durmadan ilerlemek gerektiğini biliyor ve bunu zevkle yapıyorum. İnsanların değişimine şahit olmak ve buna katkıda bulunmak apayrı bir keyif. Psikoloji alanı buna ilgi duymadan ve inanmadan ilerleme kaydedilebilecek bir alan değil. Ben danışanlarımın değişimlerine tanık oldukça ayrıca her geçen gün bu inancımın derinleşmesine de tanık oluyorum… Bu değişimi izlemek ve dahil olmak benim için vazgeçilemez bir alışkanlık…

 

www.uzmanpsikoloji.com

Tel: (224) 221 50 39

Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük