Psikolog İzzet Güllü
igullu3744@gmail.com

Kastamonu’nun sarmısağı ile ünlü ilçesi Taşköprü'ye bağlı şirin bir köyde, Alipaşa Köyünde dünyaya geldi. (Traktör üzerinde, yolda. Tarih: 30 Ağustos 1973) 

İlkokulu karşı köyde okudu. Orta ve Lise öğrenimini ise Kastamonu’da yatılı olarak tamamladı. 1997 senesinde Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 
 
Yaklaşık 13 yıldır Malatya Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde Klinik Psikolog olarak görev yapan Psk. Güllü, Psikiyatrist ve Psikolog ekip işbirliği içersinde hizmet sunan bu klinikte çocuk davranış problemlerinden ileri safhadaki yetişkin psikolojik sorunlarına kadar her türden yüzlerce hasta ve danışanla klinik görüşmeler yaptı. Böylece binlerce saatlik danışma, değerlendirme ve terapi deneyimine sahip oldu. 
 
Hastanedeki bu asli görevi yanında Malatya Adliyesi Aile ve Ağır Ceza Mahkemelerinde Uzman Bilirkişilik, Malatya Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Psikolojik Danışmanlık, Cezaevi Psikologluğu, PMYO ve POMEM Sınavlarında Komisyon Üyeliği gibi bir dizi ek görevlerde de bulundu. Sağlık Müdürlüğü ve Valilik bünyesinde oluşturulan daha başka kurullarda da görev ifa etti.
 
Halihazırda Sağlık Bakanlığı’nca geliştirilen ve İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sürücü Davranışları Geliştirme - Değerlendirme Programında da yer almakta, yine bir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde konuşma terapisi ve aile danışmanlığı hizmetleri de vermektedir.
 
“Öğrenme, Başarı ve Sınav Heyecanı” konularında özgün çalışmaları bulunan, mesleki konularda araştırma, düşünme ve yazma çalışmalarına devam eden Psikolog GÜLLÜ evli olup bir kız çocuğu babasıdır.
Psk. Güllü hasta sirkülasyonunun yoğun, sorun çeşitliliğinin ise oldukça fazla olduğu bir devlet hastanesinde çalışması nedeniyle binlerce vaka görmüş, böylece ciddi bir deneyime sahip olmuştur. 
 
"İnsanlara tek tek yardım ederken hizmet arsızı haline geldim. Artık kaşıkla yemek ikram etmeye benzeyen bu tür bireysel nitelikli çalışmalar beni kesmiyor. Bu sebeple kepçeyle verme anlamına gelen yazım işine de ağırlık veriyorum. Bu çalışmalarımın tamamen bana ait bir özgünlük içermesini istediğim için hiç bir kaynaktan en ufak bir alıntı yapmıyorum. Alanın mutfağında çalışan deneyimli bir usta olarak tıpkı bir yemek kitabı kadar pratik yazılar / çalışmalar kaleme almaya çalışıyorum" demektedir.
 
Psk. Güllü ayrıca, bilgiye ulaşmanın yol ve yönteminin bu denli çeşitlendiği, çeşitlendiği nispette de kolaylaştığı günümüzde "uzmanlık - yetkinlik" işinin artık büyük ölçüde "bilgi - birikim" meselesi olmaktan çıktığına, daha ziyade mesleki etik, kişisel ahlak ve insani erdem sorunu haline geldiğine inanıyor.
 
Web Tasarım Data1        

İsim Bankası

Reklam Verin

Tatlı Sözlük