Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Kimden:
Bir mesajdaki maksimum harf sayısı: 32767
Kalın İtalik Altçizgi   Highlight Alıntı Kod Resim Ekle Link Oluştur   Sola Hizala Ortala Sağa Hizala   Daha fazla BBCode Tagı
Font Rengi: Font Büyüklüğü:
Güvenlik kodu:
Güvenlik kodundaki yazıyı giriniz:
  Önizleme Kaydet İptal

Son 10 E-posta (Ters sıralamayla)
Misafir Gönderildi: 25 Şubat 2012 Cumartesi 00:24:00(UTC)

bendede aynı sorun var artık hiç bir şey yediremıyorum ne yapacağımı bılmıyorum
selin kaya Gönderildi: 18 Ekim 2010 Pazartesi 22:38:00(UTC)

Daha önce iştahı fazlasıyla yerindeydi 1 aydır böyle başka hiçbir sağlık sorunumuz yok
Admin Gönderildi: 17 Ekim 2010 Pazar 23:39:00(UTC)

Selin Hanım, bebeğinizin daha önce bu tür bir sorunu var mıydı? Sağlığı ile ilgili başka bir problemi var mı?
selin kaya Gönderildi: 17 Ekim 2010 Pazar 23:30:00(UTC)

14 aylık oğlumun yediği tek şey bisküvili süt çok endişeleniyorum bu yaklaşık 1 aydır böyle devam ediyor aç bırakmayı deniyorum 1 hafta birşey yedirmesem umurunda olmayacak hiç yemek aramıyor meyvesini bile yediremiyorum
Admin Gönderildi: 31 Ağustos 2010 Salı 15:39:00(UTC)

Karma beslenmeye geçmekteki amaç bebeğin artan gereksinimlerini karşılarken, onu pütürlü şeyler yemeöe alıştırıp, damak tadı oluşturarak, 1 yaşına geldiğinde, ailesi ile sofraya oturup, tam anlamıyla karma beslenmeye adapte olmasını sağlamaktır. Öncelikle meyve suları, sebze çorbaları ve yoğurtla başlıyoruz. Bu besinleri bebeğinizin en aç olduğu öğünde vermeniz işinizi kolaylaştırabilir. Yaz aylarında sebze seçeneği daha fazla oluyor. Değişik sebzeleri deneyin. Yeni besinleri en az birer hafta ara ile beslenme programına dahil edin. Dengeli beslenmeye alışması için tüm yiyeceklerden yemesi gerekir. Ek besinlere az miktarda verilerek başlanır. Zamanla öğün halinde verilir.

Sebzelerden önce birkaç kaşık verin. Zorlandığını anladığınız an hemen kesin, ısrarcı olmayın. Buna rağmen sebzeyi kesinlikle reddediyorsa, bir süre vermeyin. 2-3 hafta ara ile tekrar deneyin.

Dr. Bahar Salihoğlu Kural - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı