Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Kimden:
Bir mesajdaki maksimum harf sayısı: 32767
Kalın İtalik Altçizgi   Highlight Alıntı Kod Resim Ekle Link Oluştur   Sola Hizala Ortala Sağa Hizala   Daha fazla BBCode Tagı
Font Rengi: Font Büyüklüğü:
Güvenlik kodu:
Güvenlik kodundaki yazıyı giriniz:
  Önizleme Kaydet İptal

Son 10 E-posta (Ters sıralamayla)
Gökçen Akarsu Gönderildi: 21 Temmuz 2012 Cumartesi 01:14:00(UTC)

MERHABA,
BENİM ÜÇ BUÇUK YAŞINDA BİR OĞLUM VAR. KÜÇÜKLÜĞÜNDEN BERİ ÇOK HAREKETLİ. HATTA ANNE KARNINDA BİLE ÇOK HAREKETLİYDİ :)
OĞLUM GENELDE SÖZÜMÜZÜ DİNLEMİYOR. SOKAKTA ALIP BAŞINI GİDİYOR. GİRDİĞİ ORTAMLARDA BİRÇOK ŞEYE ELİNİ ATIP ONU KURCALAMAK İSTİYOR. MERKETE GİTMEK BİR İŞKENCE; MARKETE GİRDİĞİMİZDE BİZDEN KAÇIP HER ŞEYE EL ATIYOR. BAZEN SIRF GICIKLIK OLSUN DİYE BAZI ŞEYLERİ DEVİRİYOR. ALIP BAŞINI GİDİYOR VE ARKASINA BİLE BAKMIYOR. ARDINDAN KAÇ KEZ BAĞIRIYORUZ AMA DÖNÜP BAKMIYOR BİLE.
BİZİ HİÇ DİNLEMEMESİ VE ÇOK HAREKETLİ OLMASI KONUSUNDA ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ. BU KONUDA NE YAPABİLİRİZ?
TUVALET ALIŞKANLIĞINI DA TAM OLARAK KAZANDIRAMADIK. İLGİLENMEDİĞİMİZ ZAMANLARDA GENELLİKLE ÇİŞİNİ KİLODUNA BIRAKIYOR. ONU SÜREKLİ TAKİP EDİP ÇİŞ YAPTIRIYORUZ. BAZEN DE HİÇBİR ŞEY DEMEDEN KENDİ KENDİNE OTURUP LAZIMLIĞA ÇİŞİNİ, HATTA ZAMAN ZAMAN KAKASINI BİLE YAPIYOR. GECELERİ HİÇ BİR ŞEKİLDE ALTINI ISLATMIYOR, AMA KAKASINI ÇOK NADİREN TUVALETİNE YAPIYOR. TUVALETE YAPMASI GEREKTİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR AMA GENELLİKLE BAZEN UNUTUYOR BAZEN DE KENDİ İSTEĞİYLE KİLODUNA YAPIYOR. BİZ TUVALET EĞİTİMİNE BAŞLAYALI 2 AY KADAR OLDU. ONA TUVALET KONUSUNDA BASKI YAPMIYORUZ, FAKAT ZAMAN ZAMAN ÜST ÜSTE BİRKAÇ KEZ YAPINCA KIZIYORUZ BİRAZ. ONUN DIŞINDA GENELLİKLE ÖĞÜT VERİCİ ŞEKİLDE TUVALETİNİ LAZIMLIĞA YAPMASI GEREKTİĞİNİ GÜZEL BİR DİLLE ANLATIYORUZ.
TUVALET EĞİTİMİYLE İLGİLİ YANLIŞ BİR ŞEY Mİ YAPIYORUZ ACABA? UNUTTUĞUMUZ YA DA BU KONUDA ATLADIĞIMIZ BİR ŞEY Mİ VAR Kİ O KADAR SÖYLEDİĞİMİZ HALDEYİNE ALTINA BIRAKIYOR? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?
BABASINA ÇOK DÜŞKÜN. BU SEBEPLE BENİM ONU SEVMEMİ İSTEMİYOR, ÖZELLİKLE DE BABASI VARKEN. O KADAR DÜŞKÜN Kİ, BABASI DIŞARI ÇIKTIĞINDA, BABASINI KAPILARDA BEKLİYOR :) BABASI DA BENİM GİBİ OĞLUMU ÇOK SEVİYOR AMA O BABASINA DAHA DÜŞKÜN. ACABA BENİM BUNDA BİR KUSURUM MU VAR?

LÜTFEN BİLEN BİR KİŞİ SORULARIMA YANIT VERSİN, ÇÜNKÜ HAYAT KABUSA DÖNDÜ BENİM İÇİN. BABASI EVDE YOKKEN BEN HİÇBİR İŞ YAPAMIYORUM. BİR YERLERE TIRMANIYOR, PENCEREDEN BİR ŞEYLER ATIYOR AŞAĞI, ÇİŞ YAPIYOR BEN İŞ YAPARKEN, TELEVİZYONU KURCALIYOR, ELEKTRİK PRİZLERİNE FİŞLERİ TAKIYOR, KENDİ KENDİNE BİLGİSAYARI AÇIYOR. KORKUYORUM, PENCEREYE TIRMANIP KENDİNİ AŞAĞI ATACAK DİYE. HER SANİYE GÖZETLEMEM GEREKİYOR ONU. AKSİ HALDE KENDİNE YA DA ETRAFA ZARAR VERİR DİYE KORKUYORUM.
NE YAPMAM GEREKİYOR? NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM?
TEŞEKKÜR EDERİM.