Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Çocukların Davranışlarını Okumak
Rahşan Atasoy Offline
#1 Gönderildi : 4 Kasım 2010 Perşembe 09:13:00(UTC)

Sıralama: Member

Gruplar: Registered
[Joined]: 19.8.2010(UTC)
Mesajlar: 14
[Points]: 42

0 Kere Teşekkür Etti.
2 Mesajına Toplam 5 Kere Teşekkür Edildi.

Çocukların Davranışlarını Okumak?ta Levine, bize çocukları sorunlu davranışlar ortaya koymaya iten sebepleri anlayabilmemiz için, bu davranışları nasıl gözlemleyeceğimizi, sorgulayacağımızı ve konuların hangi açılardan ele alınabileceğiyle ilgili yol gösteriyor. Çocuklar farklı şekilde düşünürler; onlar minik yetişkinler değillerdir. Ortaya konan davranışların çoğu zaman, çocuğun dili belirli sınırlar dâhilinde kullanması, psikolojik gelişiminin seviyesi ya da yaşamış olduğu travmatik bir olay nedeniyle anlatamadıklarını ifade ediyor. Davranışı değiştirme girişiminde bulunmadan önce bu davranışı çocuğun bakış açısıyla anlamamız gerekir. Levine bizlere, örnek anekdotlar aracılığıyla bütün bunları nasıl yapabileceğimizi anlatıyor.

Elinizdeki kitapta ele alınan konular, karşı gelme ve akademik başarısızlıktan şartlı refleks yitimi, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu (DEHB), travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) şüphesi ve yaralanmayla sonuçlanan haylazlıklara kadar çeşitlilik gösteriyor.

Çocukların Davranışlarını Okumak?ta davranışsal müdahalelerin geçmişi hakkında bir şeyler öğrenecek, çocukların bu müdahaleleri nasıl algıladıklarını kendilerinden dinleyecek ve etkili yardım stratejilerinin hayata geçirilmesiyle, sorunlara işinde uzman bir sosyal hizmet uzmanının penceresinden bakacaksınız.

?Levine, öğretmenler, aileler, doktorlar, araştırmacılar ve yöneticilerin,
çocukların okuldaki davranış bozukluklarının arkasında yatanları anlamaları için gerçekten yardımcı oluyor.?


YAZAR: James E. Levine
ÇEVİRİ: Zerrin Duman
FİYAT: 10 TL
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silemezsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.