Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
İkinci 3 Aylık Dönemde Yaptıracağınız Testler
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 13:41:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
İkinci üç aylık dönem testlerinizin her birinde, tıbbi destekçiniz sizden idrar örneği talep edecek ve bu örneği Preeclampsia, İdrar Yolu Enfeksiyonu ve öteki durumların analizi için kullanacaktır. Bir çok tıp uzmanı, rutin bağlamda ultrasonu 16 ila 20. hafta arasında, fiziksel anormallikleri belirleyebilmek gayesiyle, ve elbette bebeğin öngörülen doğum tarihini saptamak amacıyla değerlendirir. 24 ila 28. haftalar arasında anne adayı, Glukoz Görsel Analiz Testi?ne tabi tutulur. Bu anlamda hamilelik diyabeti, ya da olası anemi rahatsızlığı adına da kan testleri mevzubahis olabilir. Eğer siz Rh Negatif iseniz; ancak Baba adayı böyle değilse, ya da siz böyle olup olmadığınızı bilemiyorsanız, ekstra bir tüp kan örneğinin alınması, Rh antikorlarının tetkiki için son derece önemlidir; zira bu koşullarda size zaten Rh bağışıklık globulin maddesi 28. hafta sırasında zerkedilecektir. Bu yüzden ikinci tüp örneğinin bir an önce edinilmesi iyi olur.

Anne adayı, 15 ve 18. hafta arasında ise, çifte konumlandırıcılı /saptamalı görsel analize tabi olur. Bu testin de amacı bir çoğu gibi bebeğinizin açık kromozom sorunlarına ve öteki doğum marazlarına maruz kalıp kalmama risklerinin önceden belirlenebilmesidir. İdeal olanı, bu testin ilk üç aylık testlerle uyum halinde düzenlenerek, eşzamanlı gözlemleme ve uyum içinde (entegre olarak) hayata geçirebilinmiş olmasındadır. Son olarak, anne adayını bekleyen Amniyosentez testi, dikkat çeken, istilacı genetik durumların analizini yapan, 16 ila 20. haftalar arasında uygulanan bir yöntemdir. Amniyosentez testi, bebeğinizin kromozom anormallikleri veya olası Down sendromuna yakalanıp yakalanmama durumunu ortaya koyan, sinir tüplerindeki yetersizlikler veya belli genetik bozuklukları açık eden bir uygulamadır. Bazı anne adayları, bu testi uygulayıp uygulamamaya, ilk ve ikinci üç aylık dönemdeki testlerinin sonucu uyarınca karar verirler.
admin: 2 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
hediye kara 5.12.2010(UTC) Tarihinde, esra pehlivan 13.12.2010(UTC) Tarihinde
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.