Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
anne sütü
Misafir
#1 Gönderildi : 21 Ekim 2012 Pazar 22:33:00(UTC)

Sıralama: Guest

Gruplar:
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
[Points]: 171

0 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
herkese merhaba 43 günlük bir kızım var ilk baslarda beni ememiyordu cok ufak oldugu için ebemizle birlilte önce beni emmesini sonra sagıp sagdıgım sütü veriyordum ki kilo alsın ve güçlensin şimdi yavas yavas kilo aldı ve güçlenmeye basladı ama sistemimiz yine aynı sekilde gidiyor emzirdikden sonra sagmaya devam ediyorum benim sorum örnegin emzirdikden sonra 70 ml sut sagdım bazen 20 yi içiyor kalan 50 yi dolaba koyuyorum 1 saat sonra uyanıyor aglayarak memede sut yok dolapdan cikarttip ısıtıyorum buseferde 30 iciyor 20 yi dolaba koyuyorum bu bole devam edio sutu sok cikart vitamini gider mi bide hizli isinsin die kaynamis suya koyuyorum.. ben sagdıgım sütü en saglıklı sekilde nasl verebilirim.şimdiden tesekkürler
Sponsor  

Admin Offline
#2 Gönderildi : 22 Ekim 2012 Pazartesi 07:47:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Merhaba,
Anne sütü oda sıcaklığında 6 saat,buzdolabında 24 saat, derin dondurucuda en az 3 ay saklanabilir. Ancak sütü 1 kez dolaptan (ya da dondurucudan) çıkartıp ısıttıktan sonra tekrar dolaba koymak ve tekrar ısıtmak bozulmasına neden olur. (Bunu diğer gıdalar için de yapmamalısınız)
Size tavsiyemiz bebeğinizi sıklıkla memeye tutmanız. Bebeğiniz sizi ne kadar sık ve çok emerse sütünüz o kadar bol gelecektir. Sütünüzü gerekli durumlarda sağıp kullanmanız, bunun haricinde emzirmeniz bebeğinizin yeterli anne sütü alması açısından daha doğru olacaktır.
Sevgilerimizle.
Misafir
#3 Gönderildi : 22 Ekim 2012 Pazartesi 16:00:00(UTC)

Sıralama: Guest

Gruplar:
[Points]: 171

0 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 1 Kere Teşekkür Edildi.
Kucukinsan yazılan:
Merhaba,
Anne sütü oda sıcaklığında 6 saat,buzdolabında 24 saat, derin dondurucuda en az 3 ay saklanabilir. Ancak sütü 1 kez dolaptan (ya da dondurucudan) çıkartıp ısıttıktan sonra tekrar dolaba koymak ve tekrar ısıtmak bozulmasına neden olur. (Bunu diğer gıdalar için de yapmamalısınız)
Size tavsiyemiz bebeğinizi sıklıkla memeye tutmanız. Bebeğiniz sizi ne kadar sık ve çok emerse sütünüz o kadar bol gelecektir. Sütünüzü gerekli durumlarda sağıp kullanmanız, bunun haricinde emzirmeniz bebeğinizin yeterli anne sütü alması açısından daha doğru olacaktır.
Sevgilerimizle.

tesekkürler bilgi için :)
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.