Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Bebeğinizin başındaki konaklar nasıl iyileşir?
Admin Offline
#1 Gönderildi : 27 Ağustos 2010 Cuma 15:15:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Konak, tıp dilinde "seboraik dermatit" olarak adlandırılan bir tür egzemadır. Nedeni ise tam olarak bilinmiyor. Yalnızca deride yağ üreten bezlerin fazla çalışmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Bebeğinizi hassas ciltlere uygun şampuanla yıkamanız, yıkarken de yumuşak uçlu saç fırçası ile yavaş yavaş taramanız konakların temizlenmesini sağlar. Ayrıca, konak oluşan bölgeye bebek yağı sürerek yumuşamasını da sağlayabilir ve daha kolay konakları temizleyebilirsiniz. Her yıkamadan önce bunu yapabilirsiniz. Konak ilerleyen zaman içinde iz bırakmadan düzelir.

Dr. Bahar Salihoğlu Kural - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Sponsor  

serap çağlar Offline
#2 Gönderildi : 12 Kasım 2010 Cuma 13:46:00(UTC)

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
[Joined]: 6.9.2010(UTC)
[Points]: 6

0 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
1,5 aylık bebeğimin yüzünde kaş ve göz çevresinde şakaklarında önce kırmızı noktalar çıktı zamanla bu noktalar sarı kabuklanmalar oldu. çocuk doktorumuz konak dedi ve yumuşak tutmamızı söyledi ayrıca mustelanın stelakerını önerdi. banyo sonrasında da temizlememizi tabiki. ayrıca cilt doktoruna da gitmemizi önerdi. cilt doktorumuz ekzama dedi ki bahar hanım da bundan bahsetmiş. cilt doktorumuz hipokort krem verdi 3 gün kullanmamızı istedi. kullandık ve geçti şidi stelşakerı kullanıyorum. ayrıca mustelanın şampuanını da kullanıyorum. gün içerisinde cildi nemlensin diye nemlendirici ya da zeytin yağı kullanıyorum. kıyafetlerini amway in sabun tozu ile yıkıyorum yumuşatıcı kullanmıyorum. ekzamayı önemek için başka ne yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.
feryalada Offline
#3 Gönderildi : 20 Kasım 2010 Cumartesi 12:44:00(UTC)

Sıralama: Member

Gruplar: Registered
[Joined]: 22.9.2010(UTC)
[Points]: 42
Woman
[Location]: izmir

2 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
aynı sorunları bende kızım Ada da yaşadım. biz zeytinyağıyla çözdük... her gün zeytinyağıyla nemlendirip daha sonra bebek saç fırçasıyla kazıyarak temizledik biraz kızardı ama herhangi bir problem yaşamadık onlar temizlenince bebeğim çok rahatladı :)))
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir (2)
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.