Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
İkinci 3 Aylık Dönemde Fiziksel Değişiklikler
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 13:30:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Meme başlarınızdan ?kolostrum? adı verilen bir salgı gelmeye başlar. Karnınız da şişmektedir ve artık hamile gibi görünürsünüz. Genital bölgelerinizdeki esmerleşmeler de artabilir.

Muhtemelen, hormonların etkisine bağlı olarak dişetlerinizde çatlaklar görülebilir. Bununla birlikte gebelikte diş çürümesinde bir artış görülmez ve ?her çocuk bir dişe malolur? deyimi gerçeği yansıtmamaktadır.

Bağırsak kaslarının gevşemesi gebelik sırasındaki ufak tefek şikayetlerin çoğunun sebebidir.
Yemek borusu ile mide arasındaki kapakçığın gevşemesine bağlı olarak, mide içeriği yemek borusuna geri kaçar ve bu da yemek borusunda yanma şikayetine yol açar. Mide salgıları da azalır ve buna bağlı olarak mide içeriği daha geç boşaltılır.

Barsak kaslarının gevşemesine bağlı olarak, barsak hareketleri de azalır ve bunun sonucunda gebelikte besin maddeleri barsaktan daha iyi emilir ancak kabızlık görülebilir.

Büyüyen bedeniniz: Rahminiz pelvis dışına taşacak derecede büyüyünce karnınız şişmeye başlar, daha geniş ve rahat elbiseler giyme ihtiyacı duyarsınız .

Diğer taraftan ikinci üç ay, klasik olarak, anne adaylarına karınlarının az şişmiş olduğunun söylendiği bir dönemdir. Başınıza gelirse endişelenmeyin. Karnınızdaki büyüme boyunuz ve vücut yapınız, ilk gebeliğinizin olup olmaması (ilk gebelikten sonra rahim kasları esnemektedir) ve çocuğunuzun boyu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Eğer doktorunuz bebeğinizin gelişimini yeterli buluyorsa endişelenmenize gerek yoktur.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.