Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
İkinci 3 Aylık Dönemde Bebeğinizin Boyu ve Kilosu
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 13:33:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
İkinci trimestrin sonlarına doğru -26 hafta gibi- (normal hamilelik lerde, normal bebekler için), genler ve çevre bebeğin doğumdaki boyunu belirleyici etkilerini gösterirler.

İkinci trimestrde - 20. hafta gibi diyelim- ekrandan bakarak, bebeğin doğumda küçük mü, normal mi, iri mi olacağı söylenemez. Aslında bu aşıamada, aynı haftalık dönemde olan bebekler yaklaşık aynı ölçüde ohırlar.

Genetik miras olarak, büyüklüklerinin nasıl olacağı 3. trimestrin başlarında ortaya çıkmaya başlar. 3. trimestrde, ultrason ekranından, gebelik devresini kusursuzca tanımlamayı denemek gereksiz bir uğraştır. Bunum için en fazla umabileceğiniz, çok iyi bir rehberdir.

Annenin karnındaki nedir?
Gebelik devresini kusursuzca tanımlamak için karnın incelenmesi 1. ve 2. trimestrde inceleyen kişi için daha kolaydır. Tabi bu, her şeyin yolunda olmasına ve tekli hamilelik olmasına da bağlıdır. Çoklu hamileliklerde de inceleme yine mümkündür.

İlk trimestrin genelinde, rahim pelvis çukurunun içinde olduğundan karından muayene geçersiz olacaktır. Bu, ilk trimestrin sonlarına kadar geçerlidir. 12. haftada rahim, bikini bölgesine kadar çıkar.

Gebeliğin 3. ayını başarılı bir şekilde fotoğraflamak, mümkündür. Tabii, üçüz taşıyan bir anne için durum pek aynı olmayabilir.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.