Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Dördüncü Ayınız
Admin Offline
#1 Gönderildi : 17 Ağustos 2010 Salı 13:39:00(UTC)

Sıralama: Administration

Gruplar: Registered, Registered, Registered, Registered, Administrators
[Joined]: 8.8.2010(UTC)
Mesajlar: 178
[Points]: 549
[Location]: İstanbul

1 Kere Teşekkür Etti.
30 Mesajına Toplam 46 Kere Teşekkür Edildi.
Bebeğinizin vücudu Lanugo adı verilen tüylerle örtülüdür. Kalp atışları bu ay da net olarak duyulabilir. Artık ellerini ve ayaklarını rahatça hareket ettirir ve bebe ğinizin ilk hareketlerini bu ayın sonuna doğru hissedebilirsiniz. İlk kez hamile ka lan anne adaylarında bebek hareketleri da ha önce doğum yapmış annelere göre daha geç hissedilebilir. Bebeğinizin gözleri, kulakları ve burnu artık iyice gelişmiştir. İskeleti kemikleşmeye başlamıştır, ancak cildi hala çok incedir. Cinsel organları bu ayda gelişir. Uyku ve uyanıklık dönemle rine girmeye başlar. Bu ayın sonuna doğ ru boyu 10-12 santim kadar olmuş, ağır lığı ise 75-80 grama ulaşmıştır.

Anne adaylarına öneriler
Anne adaylarının karnında ve kasıkla rında zaman zaman çekilme, batma tar­zında ağrılar ortaya çıkabilir. Bu ağrılar büyümekte olan rahmin karın duvarı ile olan bağlarının gerilmesinden kaynakla nan ağrılardır ve çok da Önemsenmemesi gerekir. Anne adaylarının bu dönemde demir desteği almaları gerekir. Dengeli ve bilinçli beslenen anne adaylarının ayrıca çoklu vitamin almaları ise şart değildir. Günde en az bir su bardağı süt içilmesi ise kesinlikle unutulmamalıdır.
Sponsor  
 
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.