Hoşgeldiniz (Küçükİnsan için belirlediğiniz kullanıcı adı-mail adresi ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz) Arama | Aktif Konular | Giriş

Yeni Konu Cevapla
Kedi-Köpek tüyü ile ilgili inanılan yanlışlar
Rahsan Erol Offline
#1 Gönderildi : 21 Ağustos 2010 Cumartesi 02:25:00(UTC)

Sıralama: Newbie

Gruplar: Registered
[Joined]: 1.5.2008(UTC)
[Points]: 6

0 Kere Teşekkür Etti.
1 Mesajına Toplam 3 Kere Teşekkür Edildi.
Merhabalar,

Çocuk sahibi olmayı düşünen olmak üzere ya da olan arkadaşlarıma evdeki kedi ve köpekleri ile ilgili endişelerinden kurtarmak için bu konuyu açıyorum.

Kedi köpek tüyünün insanlara hiçbir zararı yoktur. Eğer kedi ya da köpeğiniz parazit taşıyor ve veteriner hekime götürülüp gerekli kontrolleri yaptırılmıyorsa parazit yumurtaları kedi ya da köpeğinizin kendisini temizlerken önce poposunu sonrada tüylerini yalaması ile tüylere bulaşır. Yani tehlikeli olan tüy değil parazit yumurtasıdır.

Ancak yapılan araştırmalarda halk arasında kist olarak adlandırılan hastalığa yakalanan insanların nerdeyse %70-80 ninin hayatları boyunca hiçbir hayvan ile temasının olmadığı saptanmış. Peki bu insanlar nerden mi bu hastalığa yakalanmış? İyi pişmemiş et, iyi yıkanmamış salata malzemeleri ve soluduğumuz toz topraktan. Bilginize.

Veteriner Hekim Rahşan Erol
rahsan.erol@hotmail.com: 3 Kişi mesajın için Teşekkür Etti.
Admin 25.8.2010(UTC) Tarihinde, TULIN O 12.10.2010(UTC) Tarihinde, Seda Ba%u011Fc%u0131 6.9.2012(UTC) Tarihinde
Sponsor  

TULIN O Offline
#2 Gönderildi : 12 Ekim 2010 Salı 21:19:00(UTC)

[Joined]: 12.10.2010(UTC)
[Points]: 3
Woman
[Location]: ISTANBUL

1 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
benım de bırgolden ım var. bu bılgı ıcın tesekkur ederım.hala ınanıslar aılem ve yakınlarım tarafımdan kulaklarımda cınlıyorda...
derya özyalçın Offline
#3 Gönderildi : 27 Nisan 2012 Cuma 10:18:00(UTC)

[Joined]: 27.4.2012(UTC)
[Points]: 3

0 Kere Teşekkür Etti.
0 Mesajına Toplam 0 Kere Teşekkür Edildi.
4 aylık kızım ve bir kedim var.bebeğim doğduğundan beri gelen herkes bu kediyi evden uzaklaştır artık demesinden bıktım usandım.tüyleri zararlıymış falan filan.acaba yabancı ülkelerdeki çocuklara neden birşey olmuyor...
Hızlı Cevapla Hızlı Cevabı Göster
Bu konudaki kullanıcılar
Misafir
Yeni Konu Cevapla
Forumu Atla  
Bu foruma yeni bir konu gönderebilirsiniz
Bu forumdaki konulara cevap yazabilirsiniz.
Bu forumdaki postalarınızı silebilirsiniz.
[You can edit your posts in this forum.]
Bu forumda anketler yaratamazsınız.
Bu forumdaki anketlere oy verebilirisiniz.